O firmie

Firma Jewel Blade Ltd. powstała ponad 90 lat temu i jest obecnie światowym liderem w produkcji wysokiej jakości ostrzy przemysłowych o wielu zastosowaniach. Siedziba firmy mieści się w angielskim Sheffield – w samym sercu słynnego, brytyjskiego przemysłu metalurgicznego. Jesteśmy dumni z naszej długoletniej historii oraz wyjątkowej fabryki produkującej ostrza najwyższej jakości.

Posiadana przez Jewel Blade wiedza połączona z elastycznym procesem produkcyjnym oraz szerokim wsparciem technicznym pozwalają na szybkie i efektywne spełnienie oczekiwań klientów oraz sprostanie licznym wymaganiom rozwijających się rynków. Jewel Blade posiada w swojej ofercie niezwykle szeroką gamę ostrzy przemysłowych, zarówno tych standardowych, jak i wykonywanych na specjalne zamówienie. Nasze ostrza znajdują zastosowanie w wielu branżach, m.in.: motoryzacji, przemyśle szklanym, metalurgicznym, przetwórstwie spożywczym oraz branżach podłogowych, dachowych i narzędziowych.

Znaczenie firmy Jewel Blade zostało podkreślone w 2003 roku kiedy to stała się ona częścią koncernu WR Swann & Company Ltd., w skład którego wchodzi również firma Swann-Morton – największy na świecie producent ostrzy i skalpeli chirurgicznych.

Nieustanne badania, postęp technologiczny i produkcyjny oraz obsługa klienta na najwyższym poziomie (wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów zagranicznych) gwarantują Jewel Blade wzrost i rozwój pozwalający eksportować produkty do ponad 50 krajów na całym świecie. Każdego roku w fabryce Jewel Blade produkuje się ponad 100 milionów WIELKICH Brytyjskich Ostrzy.

Wysoka jakość, trwałość i wytrzymałość ostrzy Jewel Blade wspierane są poprzez ścisłe dostosowanie do wymagań stawianych przez normy ISO 9001. Wyroby Jewel Blade są również oznaczone symbolem „Made in Sheffield”, będącym synonimem jakości i niezawodności.

Od 2013 roku firma JK Surgical Sp. z o.o., reprezentująca koncern Swann-Morton, jest wyłącznym przedstawicielem Jewel Blade w Polsce. Dzięki temu, również polscy odbiorcy mogą przekonać się o najwyższej jakości i nienagannej trwałości ostrzy przemysłowych Jewel Blade.

W odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie i zainteresowanie produktami Jewel Blade w Polsce, od 2016 roku działamy także pod marką JK Industrial, która w całości poświęcona jest naszej stale poszerzającej się ofercie ostrzy i noży przemysłowych. Nadrzędnym celem JK Industrial jest szybka i fachowa obsługa oraz udzielanie nieustannego wsparcia wszystkim naszym klientom.

Fabryka Jewel Blade